Prečo im nedovolíme byť gavaliermi?

  • od Mgr. Silvia Bernadičová

Stojím a čakám na pracovný pohovor. Som opretá o stenu a nedá mi nevšimnúť si mladého muža, ktorý na mňa striedavo uprene hľadí. Už som mala chuť sa ho spýtať, či by niečo chcel povedať. Po výmene zopár pohľadov ma osloví a ponúkne mi stoličku na sedenie. Okamžite som odpovedala: ,,Nie, ďakujem, ja postojím.“ Muž sa ma ešte chvíľku snažil prehovoriť, že mi rád ponúkne svoje miesto na sedenie. Spustila sa medzi nami debata. Vzápätí som si uvedomila, že my, ženy, máme skutočne často tendenciu automaticky odpovedať v negatívnych intenciách (pozn. aspoň ja to tak, žiaľ, vnímam vo svojom okolí). Mala som silný pocit oceniť mužov záujem a jeho galantnosť. Začal mi rozprávať príhody, napríklad ako zvykne ponúknuť svoju pomoc, keď vidí ženu, ako sa ťahá s ťažkým kufrom. S úsmevom vraví,že nechápe, prečo býva stále odmietnutý, najmä keď vidí ,,chúďa ženu“, ako sa trápi s ťažkým bremenom, ale pomoc odmietne. Musela som opäť úprimne oceniť jeho galantnosť. Vzápätí dodal, že veď je muž a muži majú pomáhať nám, ženám, len ako, keď im to nechceme dovoliť.

Dámy, prosím – dovoľme mužom pomáhať nám, dovoľte im byť mužmi, nechať prúdiť mužskú energiu tak, ako má. Verte mi, že keď im budeme dávať najavo, ako ich nepotrebujeme, prestane ich to baviť a stratia tak práve ten mužský náboj, ktorý my, ženy, potrebujeme, aby sme si vedeli zachovať svoju ženskú energiu, noblesu a mohli tak byť tou kvetinkou, o ktorú sa náš partner môže starať. Samozrejme, že to nefunguje jednosmerne. Aby bola harmónia zachovaná, my zase ponúkneme svoju ženskosť, zraniteľnosť, lásku a záujem. Ocení to nielen náš partner, ale aj my. Nezabúdajme, že to, čo úprimne dáme – sa vráti buď nám, alebo našim deťom. Vesmírny zákon – čo dáš, to dostaneš! Vedeli ste, že v spojení s našou ženskosťou nám pomáha práve práca so zemou ( v záhradke, sadenie kvetín...)?

Každá sme iná, ale vo svojej podstate sme rovnaké. Bolo by krásne, keby sme si vzájomne pomáhali, podporovali aj sa rešpektovali. To nám, krásnym bohyniam, želám.

Zdroj foto: Pixabay

Podobné články