6. tipov na oddych v Rakúsku

  • od redakcia

1. tip: Chodník svetového kultúrneho dedičstva Wachau

Na turistickej trase dlhej 180 kilometrov narazíte na tie najmalebnejšie chodníky v údolí Dunaja, na množstvo romantických zrúcanín, hradov a kláštorov a tiež na nádhernú vinohradnícku oblasť Wachau s kamennými terasami a strmými svahmi. Zastavte sa na trase Chodníky kultúrneho dedičstva Welterbesteig Wachau pri hradnej zrúcanine Aggstein a dodajte svojmu profilu na sociálnej sieti trochu romantiky. Jedinečný záber 900 rokov starého hradu týčiaceho sa nad údolím Dunaja ohromí každého. Na ďalšej ceste, tentoraz na trase Weißenkirchen-Spitz, sú obľúbenou destináciou pre instagramové účty kamenné terasy a vyhliadka „Rotes Tor“, ktorá ponúka pohľad na staré vinárske mesto Spitz.

2. tip: Vrcholy a úžľabiny v okolí Ötscheru

Prírodný park Ötscher-Tormäuer, ktorý je časťou Mostviertelu, ponúka nespočetné množstvo fantastických výhľadov a nádhernú faunu i flóru ako stvorenú pre váš Instagram. Zvečnite vodopády, unikátne kamenné útvary a úžľabinu Ötschergräben, ktorá je označovaná ako Grand Canyon Rakúska. Alpská časť Mostviertelu sa pýši majestátnou kopcovitou krajinou, horskými salašmi a pastvinami, ktoré poskytujú upokojujúci pohľad na pasúce sa kravy a na nekonečné zelené lúky.

3. tip: Prírodný park Hohe Wand

Iba 40 minút od Viedne na vás čaká jedno z najviac fotografovaných miest Dolného Rakúska – skalný masív v Gutensteinských Alpách. Na chodníku Felsenpfad sa môžete vydať po 200 oceľových schodoch a preskúmať park z výšky. Ďalším úžasným miestom pre váš Instagram je Skywalk –vyhliadková terasa, na ktorej budete mať pocit, ako by ste takmer stáli vo vzduchu.

4. tip: Peilstein – Vápencová skalná hradba

Hora Kalkberg, vysoká 716 metrov, je častým instagramovým cieľom vďaka svojim strmým skalným stenám a nádherným vyhliadkam. Vydajte sa touto cestou, pokúste sa nájsť „nový pohľad“ a urobte tú najoriginálnejšiu fotografiu.

5. tip: Ysperklamm

Divoká príroda, nespútaná rieka – to je úžľabina Ysperklamm v južnom Waldvierteli. Fascinujúce sú predovšetkým neobyčajné skalné útvary a vodopády. Skúste fotiť umelecky s efektom „bieleho závoja“ pomocou priezračnej vody a dlhej expozície.

6. tip: Veterný mlyn v Retzi

Trasa chodníka Retz vedúca cez idylické vinice a malebné pivničné uličky pozýva turistov na nezabudnuteľnú vinársku dovolenku. Odporúčame navštíviť najväčšiu vínnu pivnicu Retzer Erlebniskeller a tzv. Heuriger. Heuriger sú výnimočné vinárske šenky ponúkajúce nielen „tohtoročné“ vína (takto sa nazývajú až do svätého Martina, teda do 11. novembra) a mušty, ale aj teplé aj studené domáce pokrmy.

Zdroj foto: Zrúcanina Aggstein (c) Niederösterreich Werbung/ Philipp Mitterlehner Photo3 - Weißenkirchen-Spitz (c) Niederösterreich-Werbung/Michael Liebert, Wachau (c) Niederösterreich Werbung/ Robert Herbst,Ötscher-Tormäuer (c) Niederösterreich Werbung/ Robert Herbst, Skywalk (c) Wiener Alpen/Franz Zwickl, Peilstein (c) Niederösterreich Werbung/Andreas Hofer, Ysperklamm (c) Niederösterreich Werbung/ Julia Sallaberger, Veterný mlyn, Retz (c) Niederösterreich Werbung/ Robert Herbst

 

 

 

 

Podobné články