Rozhovor s majiteľkou kaderníckeho salónu Michelle

  • od Jarmila Slováková

Takže stačí ísť k Miške „na vlasy“ a rozhodne nemusíte utrácať peniaze u psychológa. Má rozhľad, očarí vtipnými príhodami, rozoberie s vamis nadhľadom vzťahy...Uvíta vás v príjemných priestoroch, kde sa budete cítiť tak pohodlne, ako keby ste boli doma a nebude sa vám chcieť odísť. O snoch a o tom, čo plánuje, sme sa porozprávali s majiteľkou kaderníctva Michelle Miškou Ščibranyovou.

Miška, aká bola tvoja cesta k vlastnému kaderníctvu?

Už po absolvovaní strednej školy som snívala o vlastnom kaderníctve. Keď som premýšľala, ako by mal môj salón vyzerať, napadlo mi zariadiť ho v inom štýle, ako býva zariadená väčšina kaderníctiev. Veľmi sa mi páči anglický štýl a z reakcií mojich zákazníčok usudzujem, že som sa rozhodla správne. Spočiatku som mala určite aj obavy, keďže som vytvárala niečo nové.Teraz, keď sa mi môj sen splnil, som veľmi spokojná a šťastná.

Čím sa odlišuješ od konkurencie?

Rada skúšam nové veci a mám úžasné zákazníčky, ktoré mi nechávajú voľnú ruku pri vymýšľaní nových kreácií na ich hlave... (smiech). Mám energickú povahu, som veselý človek a ľudia odo mňa odchádzajú s veľkým úsmevom na tvári.

Čo z profesionálneho hľadiska považuješ za svoju najväčšiu výhodu?

Rada sa vzdelávam v každom smere, a to považujem aj za moje plus v profesionálnej stránke. Neustále vzdelávanie je v mojej profesii nevyhnutné, treba držať krok s módnymi trendmi. Absolvovala som viacero školení o účesových trendoch, farbení, každé jedno školenie mi niečo dalo...

Je niečo, čo by si chcela zažiť, vyskúšať v rámci tvojej práce?

Každý deň zažívam niečo nové, noví ľudia, nové názory, príbehy, každý má svoje predstavy. Keď sa nám podarí splniť predstavu klienta, je to nesmiernaradosť – sledovaťzákazníčku, ako sa teší a je spokojná... Záleží mi na mojich zákazníkoch, sú to úžasní ľudia a ich spokojnosť je na prvom mieste.

Autor foto: A. Martinec

Podobné články