MARNI. – svet jedinečnosti a originality Patrície Hejčíkovej

  • od Jarmila Slováková

„Budúcnosť náleží tým, ktorí veria v krásu svojich snov.“ Eleanor Roosevelt

Príjmite pozvanie do sveta jedinečnosti, originality a špecifickosti Patrície Hejčíkovej, v ktorom vám predstavíme jej sny a túžby a hlavne značku MARNI. Je mladá, krásna a inteligentná. V 27 rokoch si vysnívala prácu, ktorá ju napĺňa, vytvorila značku, ktorá ju vynesie na výslnie. Paradoxom je, že sama náušnice nenosila. Dnes sa jej prácou pýšia dámy po celom Slovensku. Náušnice nielen navrhuje, ale ich aj vyrába. Do každej náušnice tak dáva kúsok seba. A aká je, aké sú jej sny a čo očakáva od budúcnosti? Je mi potešením priniesť vám rozhovor so ženou, ktorá verila v sen a dnes ho žije prostredníctvom značky MARNI.

Patrícia, predstav sa našim čitateľom, čím si žila, pokiaľ si si nepredstavila prvú náušnicu, ktorú vyrobíš?

Patrícia: Vyštudovala som odbor príbuzný masmediálnej komunikácii, od šestnástich rokov som robila modelku, takže som mala možnosť prejsť si svetom. Bola to dobrá skúsenosť a som vďačná svojim rodičom, že mi v takom skorom veku dovolili odísť z domu. Veľa mi to dalo, naučila som sa postarať sa o seba a spoliehať sa len sama na seba. Taktiež som získala rozhľad a veľa skúseností do života.

Kedy ti napadlo vôbec vyrobiť si náušnicu? A prečo práve náušnicu?

Patrícia: Zvláštne je, že ja som dovtedy náušnice nenosila. Proste som nenašla také, ktoré by ma oslovili, ktoré by sa mi páčili. Raz som sa zobudila a mala som jasnú predstavu, aké by mali byť. Tak som začala hľadať, skúmať... Vyskúšala som množstvo materiálov, variácií, až som vyrobila prvú náušnicu, s ktorou som bola spokojná. Neskôr ma oslovili známi, rodina, páčil sa im môj štýl, to, čo som vyrobila a to sú vlastne začiatky značky MARNI. Nebolo to však jednoduché, trvalo osem mesiacov, kým som sa dopracovala k tomu, ako to vyzerá dnes. Hlavne môj priateľ Martin bol ten, ktorý pri mne stál a ktorý ma podporoval, aby som do toho šla, podporoval ma v mojom sne.

Čo znamená značka MARNI.? Ako vznikol tento názov?

Patrícia: Názov som v podstate vymyslela z mena môjho priateľa Martina, ktorý mi dosť pomohol hlavne s marketingom. Prvé tri písmena sú z jeho mena, potom som už len vymýšľala, čo k tomu pridať, aby to dobre znelo.

Aké sú tvoje obľúbené farby, s ktorými rada pracuješ pri výrobe náušníc?

Patrícia: Rada používam modrú a zelenú, najľahšie sa mi s nimi pracuje, ale napríklad taká pastelová ružová, to zas nie je nič pre mňa

Podobné články