Čo by sme mali vedieť o palmovom oleji?

  • od Jarmila Slováková

Fenomén dnešnej doby alebo ekologická katastrofa? Je škodlivý alebo neškodný? Reč je o palmovom oleji. Odkiaľ pochádza, aký má vplyv na prírodu a naše zdravie? Čím ho možno nahradiť? 

Odkiaľ sa berie palmový olej?

Palmový olej patrí celosvetovo medzi najpoužívanejšie rastlinné oleje. V roku 2012 predstavoval palmový olej takmer tretinu produkcie olejov a tukov a prekonal do tej doby vedúci sójový olej. Vyrába sa z plodov africkej palmy Elaiis guineensis, a to vo dvoch formách, buď ako palmojadrový olej zo semien plodu, alebo ako palmový olej z oplodia palmy. Oba druhy oleja sa líšia zložením jednotlivých mastných kyselín.

Najväčšími producentmi palmového oleja sú Malajzia a Indonézia (pôvodne africká palma sem bola dovezená portugalskými kolonistami), ktoré sú zodpovedné za 86 % celosvetovej produkcie palmového oleja. V týchto oblastiach predstavuje výroba palmového oleja tiež najväčší ekologický problém. Palmové plantáže sú vysádzané na úkor pôvodného dažďového pralesa, ktorý býva často kvôli novej výsadbe vypaľovaný. Problém je naozaj gigantický – podľa údajov z roku 2015 sa stala Indonézia týmito aktivitami najväčším producentom emisií na svete a predbehla dokonca i Spojené štáty americké či päťkrát ľudnatejšiu Čínu.

Palmový olej a naše zdravie

Veľmi často diskutovanou témou je nutričné zloženie palmového oleja. Aké sú jeho výhody? 

„Palmový olej je považovaný za najbohatší zdroj vitamínov A a E. Vzhľadom na jeho vysoký obsah nasýtených mastných kyselín je vhodnou náhradou stužených tukov, pri výrobe ktorých dochádza k vzniku zdraviu škodlivých transmastných nenasýtených kyselín. Za výhodu možno tiež považovať, aspoň z pohľadu porovnania so živočíšnymi tukmi, že neobsahuje žiadny cholesterol – toto však platí pre všetky rastlinné tuky,“ hovorí prof. MUDr. Libor Vítek, PhD., MBA z Prahy.

Fakt, že vďaka vysokému obsahu nasýtených mastných kyselín možno palmovým olejom úspešne nahradiť stužené tuky, je však zároveň potenciálnou zdravotnou hrozbou. Vysoký obsah nasýtených tukov v našej strave je totiž dlhodobo dávaný do súvislosti s vysokým výskytom nadváhy, obezity, metabolického syndrómu a všeobecne chorobou srdca a ciev, ale i niektorých nádorových ochorení. Bolo by preto vhodné nahradiť ho inými druhmi olejov.

Iné oleje v tradičnej kuchyni

V širokom portfóliu olejov, cez orieškové, bazalkové, olivové či iné, je často používaný repkový olej. Repka olejná je označovaná aj ako „oliva severu“, pretože má vysoký obsah kyseliny olejovej, podobne ako olivový olej. Repkový olej, teda tradičný olej, je jemnejší, nemá výraznú chuť ako kokosový tuk či poctivý olivový olej. Pri používaní v kuchyni zvýrazňuje chuť ostatných ingrediencií. Najlepší je v biokvalite a lisovaný za studena. Je vhodné ho konzumovať kvôli zastúpeniu omega-3 kyselín, ktoré sú v tradičnej strave väčšiny ľudí nedostatočne zastúpené. Kvalita repkového oleja sa tiež odráža na cene, za ktorou je šetrný či menej šetrný spôsob spracovania. Najčastejšie dostať olej lisovaný za studena či rafinovaný.

Aký olej si vybrať?

Jedným z kritérií je zastúpenie nenasýtených mastných kyselín. Polynenasýtené mastné kyseliny rozdeľujeme na omega-3 a omega-6, pričom len tie prvé možno považovať za zdravé. Avšak „západná strava“ obsahuje omnoho viac omega-6 mastných kyselín, než je vhodné. Treba si preto strážiť svoj celkový príjem tukov. Čo z toho vyplýva? Je potrebné vedieť, ktoré rastlinné oleje sú najzdravšie. Z pohľadu zastúpenia omega-3 mastných kyselín je to jednoznačne ľanový olej. 

Emco sa venuje problematike palmového oleja

Trend zdravého životného štýlu zvyšuje dopyt po tých najkvalitnejších produktoch. Spoločnosť Emco sleduje najnovšie poznatky o používaní surovín a ich vplyvu na ľudský organizmus, stará sa o životné prostredie, v ktorom existujeme, a preto sa už piaty rok venuje problematike palmového oleja. Spoločnosť by svojím zodpovedným prístupom rada inšpirovala nielen jednotlivcov, ale aj celú spoločnosť. Celé portfólio produktov spoločnosti postupne prechádza na zloženia bez palmového oleja. Vylepšené receptúry ponúkajú chutné a zdravé produkty v rade Emco mysli, Emco ovsené kaše, Emco tyčinky, Emco ovsené vločky, Emco biskiti a ďalšie produkty z portfólia. Inšpirujte sa a stavte na produkty Emco bez palmového oleja.

Zdroj foto: www.myslinazdravi.sk.

Podobné články