Káva a čaj o vás veľa prezradia

  • od Jarmila Slováková

Účinky kávy na ľudský organizmus sú všeobecne známe, sú opísané v stovkách kníh a množstve štúdií. Pitie kávy má však aj oveľa hlbší význam. Podľa niektorých psychológov totiž konzumácia tohto nápoja vyjadruje osobnostné črty človeka. Jednoducho povedané – to, čo pijete, prezrádza, kým ste. 

Espresso – ak volíte práve tento klasický druh, patríte skôr ku konzervatívnemu typu ľudí. Ste dôveryhodný človek a je na vás spoľahnutie. Často však meníte náladu a môžu sa u vás vyskytnúť príznaky vorkoholizmu. Máte tendenciu rozkazovať, rýchle úlohy však zvládate dokonale. Dokážete tiež odolávať rôznym nástrahám. Dôležitejšie ako módne trendy sú pre vás pohodlie a tradície. A aby sme nezabudli, dámy, milovníci espressa sú vraj skúsení a vzrušujúci milenci. Hodí sa to práve na vášho partnera? 

Macchiato – ste ambiciózny, energický, inteligentný a rozhodný typ človeka. Vaša túžba všetko zvládať vás vedie k tomu, že pracujete v strese. Potrpíte si na kvalitu a kávu si doprajete kedykoľvek počas dňa. Bez kofeínu jednoducho nevydržíte. 

Caffé latte – ak si pochutnávate najradšej na caffé latte, zrejme sa zaujímate o zdravý životný štýl. Ľudia obľubujúci tento druh kávy sú radi milovaní a voči druhým ľuďom bývajú úprimní a otvorení. „Lattéčkari“ bývajú uvoľnení, ale stoja pevnými nohami na zemi. Kávu si doprajú, ak majú chuť na sladké. Závislosť od kofeínu je v tomto prípade zanedbateľná. 

Kapučíno – milovníci kapučína si vedia užívať život. Ak patríte k nim, ste takmer vždy v pohode a bezstarostný človek. Viete sa výborne baviť. Súčasne vám nie je cudzia ani práca, dokážete sa do nej pustiť s plným nasadením a oduševnením. Váš život je vyrovnaný a vôbec sa nemusíte obávať závislosti od kofeínu. Určite vás poteší bohaté Jacobs Cappuccino od firmy Tassimo.

Čaj – tento horúci nápoj obsahuje teín, ktorý je zložením a účinkom podobný kofeínu obsiahnutom v káve. Ak obľubujete práve čaj, máte zmysel pre humor a veľa priateľov, ktorí sú radi vo vašej spoločnosti. Ochotne vám odpustia aj vtipy na ich účet. Niekedy ste však ľahkovážnejší. Doprajte si šálku chutného čaju Twinings lesné ovocie alebo trendy Chai Latte. 

Hodí sa na vás niektorá z charakteristík? Možno iba čiastočne. V každom prípade upozorňujeme, že zmena vášho obľúbeného nápoja na kapučíno či latté nespôsobí zmenu vašich osobnostných charakteristík. Tie sa týkajú explicitne tých, ktorí uvedené nápoje silne preferujú pri potrebe doplniť kofeín.

 Viac sa dozviete o jednotlivých druhoch kávy, čajov a výrobkoch z nich na www.tassimo.sk
 

Podobné články