Prírodná kozmetika Annemarie Börlind

  • od Jarmila Slováková

O svete kozmetiky známej na celom svete

Annemarie Lindner je zakladateľkou spoločnosti Annemarie Börlind Natural Beauty a priekopníčkou prírodnej kozmetiky. 

„Čo nemôžem zjesť, si nedám na tvár. Všetko, čo pleť potrebuje, je v prírode, čaká na nás, aby sme to objavili.“ To je princíp, ktorého sa spoločnosť drží už viac ako polstoročie. Produkuje najlepšiu pleťovo kompatibilnú prírodnú kozmetiku. Vyvíja a vyrába vysokoúčinné prírodné produkty starostlivosti o pleť, telo, vlasy a dekoratívnej kozmetiky, ktoré využívajú zákazníci vo viac ako 30 krajinách sveta.

Výhody kozmetiky:
–    produkty sú vytvorené pre každý typ pleti a každý pleťový problém,
–    vyrábajú sa bez živočíšnych výťažkov, ropných derivátov a silikónov s veľkou dávkou rastlinných ingrediencií, ktoré pochádzajú prevažne z kontrolovaného, organického pestovania rastlín,
–    používajú sa iba hodnotné, vysokokvalitné suroviny, za studena lisované rastlinné oleje, éterické oleje, bylinné extrakty, aktívne ingrediencie z mora  a prvotriedne vitamíny,
–    voda využívaná vo výrobných procesoch pochádza z ich vlastných zdrojov, z prameňa „Walter-Lindner-Spring“, ktorý sa nachádza v kúpeľnom regióne v Nemecku a známy pre svoju liečivú silu; táto voda nie je chemicky ošetrená, preto je bohatá  na minerály, ako sú draslík, magnézium, kalcium, zinok (majú podporné vlastnosti na pokožku),
–    oddelenie vedy a výskumu spoločnosti neustále hľadá nové ingrediencie z celého sveta, ktoré by mohli byť použité v starostlivosti o pleť a vylepšili by tak jej funkcie,
–    technika a technológia výroby produktov je veľmi prísna a neustále sa vylepšuje, aby sa zachovali tie najvyššie štandardy kozmetického priemyslu; tento prístup je potvrdený množstvom ocenení, ktoré získali,
–    produkty sú certifikované certifikátom EcoControl,
–    ako jeden zo sľubov zákazníkom spoločnosť odmieta testovať produkty na zvieratách alebo používať geneticky modifikované ingrediencie,
–    účinnosť a pleťová kompatibilita produktov sú dermatologicky potvrdené.

Na Slovensko priniesla túto značku Henrieta Kossuthová a už pár rokov prináša nám, dámam, kvalitné prírodné produkty, ktoré nám dávajú pocit výnimočnosti. Porozprávali sme sa s ňou o tom, čo pre ňu táto značka predstavuje a čo ju ženie dopredu. 

Čo vás viedlo k tomu priniesť túto značku na Slovensko? Čím vás oslovila?

Značka ANNEMARIE BÖRLIND ma oslovila okamžite. Dá sa povedať, že to bola láska na prvý pohľad. Cítila som, že držím v rukách niečo výnimočné. Stále narastajúci trend v počte citlivých a alergických ľudí z dôvodu prechemizovaného životného štýlu a moje vlastné problémy s pleťou ma viedli k tomu, že chcem ľuďom pomôcť cez skutočnú prírodnú kozmetiku. Samotný príbeh vývoja značky, filozofia ochrany a úcty k prírode, orientácia na pomoc ľuďom a vložené srdce zakladateľky spoločnosti Annemarie Lindner bolo cítiť úplne všade. Overila som si kvalitu produktov, preštudovala certifikáty či dermatologické štúdie. Značka dosahovala najvyšší podiel na trhu v Nemecku v segmente prírodnej kozmetiky, čo ma presvedčilo, že ide o naozaj kvalitnú prírodnú kozmetiku, ktorú jednoznačne chcem predstaviť aj na Slovensku. 

Aké boli začiatky? Reakcie? Určite to nebolo jednoduché. Čo vás v ťažších chvíľach hnalo dopredu?

Začiatky boli veľmi ťažké. V roku 2010 bol prístup k zdravému životnému štýlu, prírodnej kozmetike na Slovensku len v plienkach. Uvedomovala som si, že sme niekoľko rokov pozadu oproti západným krajinám. Pozerala som sa na všetko realisticky a s pokorou. Vedela som, že prvé roky budú znamenať veľa sebazaprenia, vytrvalosti či obety súkromného života. Dnes viem, že jediné, čo ma v najťažších chvíľach hnalo dopredu, bola viera, že to dám, a viera v kozmetiku. Každá ťažká chvíľa ma donútila sa zastaviť, zamyslieť sa a niečo zmeniť. Každou ťažšou chvíľou som získala ešte väčšiu silu a odhodlanie ísť ďalej. 

Ktorý z vašich výrobkov je váš najobľúbenejší a ktorý medzi vašimi zákazníkmi najžiadanejší?

Nedá sa jednoznačne povedať, ktorý produkt je môj najobľúbenejší, lebo milujem skoro všetky. Ak by som mala však vybrať moje srdcovky, tak jednoznačne BEAUTY PEARLS hydratačné perlové sérum, ktoré mi dokonale rozjasní pleť, hydratuje a vyplňuje línie a vrásky. Cítim sa s ním výnimočne a žensky. Keďže mám zmiešanú pleť, výborne mi sedí NaturRepair Detox DNA-Repair fluid a z dekoratívnej kozmetiky nedám dopustiť na Anti-aging make up Hazel a práškový púder s kyselinou hyalurónovou, ktoré zjednotia tón pleti, umocnia dokonalú vizáž,  na druhej strane, dodávajú skvelý pocit ľahkosti a naturálnosti. Okrem toho milujem rúž na pery Soft Coral, lícenku Coral a očný tieň Mauve. 

Medzi najžiadanejšie produkty zákazníkov patrí niekoľko produktov ako napríklad Energizer z pomarančových kvetov, Aquanature hyalurónový hydratačný krém, LL regeneration denný krém, anti-aging mejkapy a anti-agingové krémy pre zrelú pleť. 

Čo považujete za najväčšiu prednosť kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND oproti iným značkám?

Za najväčšiu prednosť považujem tradíciu a vysokú kvalitu a preukázateľnú čistotu produktov bez obsahu chemických látok podloženú mnohými certifikátmi ako ECOCONTROL, GMP, CSE, VEGAN, ktoré sú tými najvyššími známkami kvality.  Inovatívne prírodné ingrediencie, rôzne patenty a know-how obsiahnuté v textúrach výrobkov. 

Ďalej nezávislé dermatologické štúdie o účinnosti a pleťovej kompatibilite každého výrobku, prísny technologický proces výroby, sociálnu angažovanosť a šetrné zaobchádzanie s prírodnými zdrojmi. ANNEMARIE BÖRLIND je vždy o krok pred ostatnými. 

Nájdu si medzi vašimi výrobkami niečo pre seba aj muži? 

Áno, muži patria čoraz viac medzi našich zákazníkov. ANNEMARIE BÖRLIND ponúka pre mužov špeciálnu produktovú líniu, ktorá obsahuje pleťový krém, balzam po holení, holiacu penu, sprchový gél a telové mlieko. Chystajú sa inovácie a novinky aj v tomto smere, takže muži sa určite majú na čo tešiť. 

Recept na oslnivý vzhľad je jasný – prírodná kozmetika. Ale aký je váš recept na dlhovekosť a pevné zdravie?

Ak človek prijme veci také, aké sú, miluje seba i svoju prácu, tak sa to automaticky odzrkadľuje na našom zdraví, vzhľade a vyžarovaní. Dôležité je žiť prítomnosť tu a teraz a tešiť sa aj z maličkostí, odložiť na chvíľu každodenné stereotypy a vychutnať si danú chvíľu inak. Naplniť svoj život šťastím, radosťou a láskou, ale nečakať, že to za vás urobí niekto iný. Je potrebné začať od seba a váš život sa zmení k lepšiemu. 

Aké sú vaše plány do budúcnosti, máte cieľ, ktorý by ste na slovenskom trhu chceli dosiahnuť? 

Mojím cieľom do budúcna je značke ANNEMARIE BÖRLIND vytvoriť jasnú pozíciu lídra v oblasti kvality prírodnej kozmetiky na slovenskom trhu. Cieľom bude ďalej umiestňovať značku do vybraných špecifických prevádzok, ako sú kliniky krásy, beauty centrá, kozmetické salóny či bio predajne, ktoré sa chcú jasne odlíšiť od iných a poskytovať vysokú kvalitu služieb s komplexným servisom či konzultáciami. Cieľom bude poskytovať pravidelné školenia a monitoring, čím budeme udržiavať vysokú kvalitu služieb v poskytovaní krásy, ako aj odborných informácií pri predaji produktov. 

Zdroj foto: Henrieta Kossuthová

Podobné články